Historia serwisu katalogi.podstrona.pl

Serwis oficjalnie został uruchomiony 1 czerwca 2006 roku. Pod słowem oficjalnie rozumiem zaproszenie do kilkudniowych testów użytkowników forum dyskusyjnego dla webmasterów. Korzenie serwisu sięgają końca 2005 roku kiedy używałem dodawarki tylko na własne potrzeby i gdzieś w planach miałem uruchomienie tego projektu dla większego grona osób.

Uruchomienie katalogi.podstrona.pl zbiegło się z bumem na tego typu narzędzia. Powstało wiele serwisów internetowych oferujących dodawanie stron do katalogów jak i gotowe rozwiązania. Jednak tylko mój serwis w całej swojej historii działania może się pochwalić tylko kilkugodzinnym padem - spowodowanym przez brak prądu w Warszawie w listopadzie 2006 roku.

W pogoni za "łatwymi" pieniędzmi powstaje coraz więcej klonów m.in. katalogi.podstrona.pl - zanim skorzystasz z klonu zwróć uwagę na następujące elementy, na to czy właściciel klona daje jakąkolwiek gwarancję, czy prowadzi legalną działalność itp. Obawiam się, że nadchodzący 2007 roku może być dość "pechowy" dla świeżo powstających serwisów tego typu - brak analizy rynku, brak płynności finansowej może doprowadzić do sytuacji w której wielu użytkowników "klonów" może stracić swoje pieniądze.

Od samego początku stawiałem na rozwiązania najwyższej klasy - interfejs użytkownika znajduje się na koncie wykupionym w nazwa.pl. Procesy odbywające się w tle są realizowany przez 2 niezależne serwery oraz kilka kont wirtualnych. Serwis korzysta tylko z moich rozwiązań - znam kod wzdłuż i wszerz. Dzięki temu mogę ciągle polepszać swoje rozwiązania by oferować użytkownikom coraz lepszą jakość.

Nigdy nie lubiłem robić szumu na forach dyskusyjnych, czy też w innych miejscach publicznych. Nigdy nie prosiłem swoich użytkowników by gdziekolwiek zachwalali moją dodawarkę. Nie stosowałem partyzantki - nie krytykowałem konkurencyjnych rozwiązań. Uważam to za dość niepoważne podejście. Jedyne moje działania tego typu, to napisanie kilku postów z zaproszeniem do zarejestrowania się w moim serwisie. Swoją postawą staram się wzbudzać zaufanie użytkowników, dać im gwarancję co do pewności mojego przedsięwzięcia.

Promocję serwisu oparłem na zupełnie innym modelu niż konkurencja - stworzyłem program partnerski z bardzo wysokimi prowizjami dla partnerów. Partnerzy nigdzie nie otrzymują tak dobrych warunków współpracy:

- aż 40% prowizję ze wszystkich wpłat dokonanych przez zwerbowanych użytkowników

- od 5 do 10 groszy za każdą stronę dodaną przez poleconych użytkowników

- możliwość dodawania za darmo kolejnych stron do dodawarki równą ilości dodanych stron przez poleconych użytkowników

Dzięki takiemu sposobowi promocji mogę się skupić na tym co najważniejsze - oferowaniu usługi na najwyższym poziomie.

Bardzo duży nacisk kładę na jakość dodawanych stron - blokowane są strony działające na darmowych kontach czy też z materiałami dla dorosłych. Nigdy żaden właściciel katalogu nie skarżył się na to, że strony dodawane przez mój serwis są czystym spamem. Jedyne maile jakie otrzymuje od właścicieli katalogów, to prośby o dodanie ich katalogów do bazy serwisu.

1 grudnia 2006 roku minęło pół roku od momentu uruchomienia serwisu - nie było żadnych przełomów, żadnych awarii - wszystko działa tak jak powinno. Okres pierwszego półrocza działalności serwisu mogę opisać w trzech słowach: praca, praca, praca.

Serdecznie dziękuję wszystkim użytkownikom za zaufanie, jakie pokładają w serwisie katalogi.podstrona.pl.

Garść statystyk (połowa grudnia 2006 roku):

- serwis ma ponad 1500 użytkowników

- ponad 400 tysięcy poprawnie dodanych wpisów do katalogów

- ponad 50 tysięcy dodanych wpisów zostało zaindeksowanych w Google.pl

- ponad 1700 katalogów w bazie danych (większość zmoderowana)

- najwięcej wpłat dokonanych przez jednego użytkownika: 13

- największa prowizja dla partnera w pojedynczej transakcji: 80zł i możliwość dodania 25 własnych stron do serwisu za darmo

- największa pojedyncza wypłata pieniędzy dla jednego partnera: 361zł

Serdecznie zapraszam wszystkich webmasterów do zapoznania się z programem partnerskim serwisu (wszelkie informacje są dostępne po zalogowaniu się do panelu użytkownika).

Pozdrawiam,

Przemysław Krajniak

Autorem tej podstrony jest Pomoc do katalogi.podstrona.pl.
Kopiowanie, powielanie informacji zamieszczonych na tej podstronie bez zgody autora jest zabronione.
Podstrona stworzona w systemie
regulamin | załóż własną podstronę | panel administracyjny
USA Shops | UK Shops | Wolne domeny | Spalanie paliwa | Szkolnictwo | Mundurki szkolne